Komentarze (0)
Siła myślenia jest poza ciałem, to znaczy myślenie w żadnym wypadku nie opiera się na fizjologicznych funkcjach organizacji białek, chociaż jako proces informacyjny zachodzący w ciele jest związane z funkcją mózgu - to jest najważniejszym blokiem w systemie pozyskiwania informacji i główną dźwignią kontrolowania wysoce zorganizowanego systemu substrat-rzecz ciała; bezpośrednią strukturą materialną, której działanie generuje myśl jako obraz informacyjny, jest formowanie pola biosystemu.
Na przykład krew, nie mniej niż mózg, jest niezbędna do realizacji wszystkich funkcji ciała, ale nie jest uważana za organ myśli. Ale wraz z szybkim usunięciem znacznej jego części, wszystkie funkcje organizmu (fizjologiczne, biologiczne, psychiczne) ustają, pomimo tymczasowego zachowania struktury wszystkich narządów, w tym mózgu. Mózg należy zatem traktować jako blok odczytu informacji zapisanych w systemie biopola.
Biopole nie tylko kontroluje rozwój całego organizmu, ale jest również podstawą intelektu. Mózg jest urządzeniem czytającym, które pozwala czerpać informacje z systemu biopola człowieka i pola informacyjnego Wszechświata. Fizyczna struktura mózgu, podobnie jak impulsy neurofizjologiczne, nie tworzą aktu psychicznego, nie powodują ruchu psychicznego, a jedynie odzwierciedlają rozmieszczenie aktu psychicznego, który ma miejsce w innym wymiarze. Mózg nie myśli, ponieważ proces umysłowy odbywa się poza granicami tego narządu.
W korze mózgowej nie znaleziono ośrodków myśli i pamięci, nie ma też specyficznych formacji strukturalnych realizujących te funkcje. Myślenie i pamięć długotrwała nie mogą być realizowane na drogach propagacji impulsów nerwowych przez sieci neuronowe mózgu, ponieważ prędkość ruchu potencjału czynnościowego wzdłuż włókna nerwowego i czas transmisji nie są zapewniają rzeczywiste mechanizmy szybkości myślenia i pamięci.
Taka szybkość przy przesyłaniu, przechowywaniu i pobieraniu nieograniczonych ilości informacji z pamięci może być realizowana na poziomie pola.
Część naszego mózgu może pracować jako odbiornik i nadajnik telewizyjny, podczas gdy inna część może przetwarzać i oceniać informacje. To, jakie obrazy odbiornik "telewizyjny przyjmie" i prześle do pamięci, a jakie prześle dalej w postaci sygnałów, zależy od charakterystyki danego mózgu. Innymi słowy, od że ten mózg jest "dostrojony". Pomoże to lepiej zrozumieć przyczyny różnic w postrzeganiu różnych osób.